طراحی وب سایت ریسپانسیو برای جلب توجه بیشتر کاربر

طراحی وب سایت ریسپانسیو برای جلب توجه بیشتر کاربر

بازاریابی آنلاین فقط این نیست که یه سری صفحه وب کنار هم بذارید و تمام. خیلی بیشتر از این حرفاست. اگه میخواهید کاربرهاتون زمان بیشتری تو سایتتون بمونن، توصیه می کنم این مقاله رو بخونید. شما باید محتوایی روی سایتتون بذارید که واضح باشه و کاربرها رو به صفحات دیگر سایت هدایت کنه. طراحی واکنشگرا دقیقا همین کارو انجام میده.
شما با این کار نرخ خروج سایتتونو کاهش میدید و نرخ تبدیل به مشتری و ترافیک سایتتون بیشتر میشه. هرچی محتوای بیشتری روی وب به طور آنلاین در دسترس مردم قرار میگیره، مردم کم طاقت تر میشن و وقتی چیزی سرچ می کنن میخوان سریع به جواب برسن. بیشتر کاربرها مقاله ها رو تا آخر نمیخونن. با اینکه اسکرول کردن صفحه براشون سختی نداره، اما به ندرت از نیمه صفحه پایینتر میرن. چطوری میتونید این شرایط رو تغییر بدید و کاری کنید که مشتاقانه تا آخر مقاله هاتونو بخونن و بیشتر روی سایتتون بچرخن؟

  • خواندن محتوا

طراحان سایت باید بدونن کاربرها چطوری محتوای سایتو میخونن تا بتونن محتوا رو کاربرپسندتر کنن و بیشتر توجه کاربرها رو جلب کنن. حالا این یعنی چی؟ یعنی طراحان باید محتوایی تولید کنن که هم مرور کلی و سریعش راحت باشه و هم کاربری که تمایل داره بتونه به راحتی دقیق بخونتش. اینطوری اگه کاربری عجله داشته باشه هم میتونه راحتتر تصمیم بگیره که بقیه متن رو بخونه یا نه. طراحی واکنشگرا وضوح و خوانایی بیشتری به کاربرها میده. اما کاربرها چطوری میتونن از توسعه سایتی که برای ارائه خدمات به اونها بوجود اومده بهره ببرن؟

  • داستان بگویید

برای اینکه سایتتونو بیشتر بخونن بهتره یه قصه تعریف کنید. مردم عاشق داستانهای خوبن به خصوص اگه جالب و قابل درک باشن و اونها رو تو شک و تردید نگهداره. داستانها مردمو بیشتر جذب خوندن می کنن و کاربرها اونقدر تو قصه غرق میشن که تا آخرشو میخونن. اینترنت پر از اطلاعاته، اطلاعاتی گاها هم خسته کننده اند، تنها قصدشون فروشه و یا بی ربط هستن. شاید حالا با خودتون بگید من نمیدونم چطوری قصه بگم که خواننده رو جذب کنم، اما همه ما بالاخره یه داستانهایی داریم. چند تا از اون داستانهای بیادموندنیتونو بنویسید و سایتتونو جذاب کنید.

  • انفجار محتوای مجازی

ببینید چطوری میتونید این روشو تو بازاریابی شبکه های اجتماعیتون بکار بگیرید تا فالوئرهای بیشتری جمع کنید و داستانتون عین یه بمب سراسر دنیای وب پخش و به اشتراک گذاشته بشه؟ صفحه وب شما باید مثل یه هرم ساختار بندی بشه تا داستانتون اثرگذارتر باشه:
شرح واقعه
شدت بخشیدن به اتفاقات
لحظات اوج
اوج
نتیجه و/یا درخواست برای اقدام
وقتی از این ساختار هرمی برای محتواتون استفاده کنید، خواننده هارو جذب می کنید و همیشه قسمتهای مهم داستان – که در واقع محصولات یا خدمات شما هستن – تو ذهنشون میمونه.

  • محتوا را خوانا کنید

توسعه سایت نباید الزاما کار غیرجذابی باشه. یه طراح خوب باید با پاراگرافهای کوتاه، گذاشتن دایره کنار موارد نام بردنی و شکوندن خطوط و سر خط رفتن، محتوای سایت رو برای مینیمالیسم خوانا کنه. مثلا وقتی دارید درباره ویژگیهای محصولتون توضیح میدید، پیشنهادهای ویژه تونو ارائه میدید یا پیامهای مهم تجاریتونو ذکر می کنید، میتونید کنار هر مورد یه دایره بذارید. اما همین دایره ها رو نباید کنار جملات طولانی به کار ببرید، چون هدف این دایره ها اینه که برای خواننده شفافیت ایجاد کنن. در واقع اینها بخش های ضروری رو مشخص می کنه تا خواننده راحتتر بتونه پیداشون کنه.

  • جمع بندی

وقتی شفافیت و خوانایی با هم ترکیب بشن محتوا به هدف خودش میرسه. با طراحی سایت واکنشگرا مشتری هاتون میتونن از یه جهتیابی راحت لذت ببرن. بنابراین وقتی یه طراح سایت انتخاب می کنید، خوبه که این موارد رو در نظر بگیرید و موفقیت سایتتونو تضمین کنید.

طراحی وب سایت ریسپانسیو برای جلب توجه بیشتر کاربر