آخرین مهلت سایت ها برای سازگاری با موبایل

آخرین مهلت سایت ها برای سازگاری با موبایل

اول اردیبهشت سال 1394 بود که گوگل اعلام کرد سایت های سازگار با موبایل رتبه بالاتری میگیرن. گوگل رو وبلاگ مرکزی وبمسترش گفت که الگورتیمشو طبق الگوی کاری مشتریهای دنیای مدرن تنظیم کرده.

  • سایت شما باید با موبایل سازگار باشه – گوگل

طبق تحقیقات انجام شده، 80% از کاربرهای اینترنت، گوشی هوشمند دارند. دیگه نمیشه این جمعیت رو به رشد رو نادیده گرفت. وقتش رسیده که سایت هامونو سازگار با موبایل بسازیم.
وقتی کاربری از روی گوشیش مطلبی رو سرچ می کنه باید در کمترین زمان ممکن، مرتبط ترین نتایج به دستش برسن. این مطالب میتونن هم روی سایت های سازگار با موبایل باشن و هم در اپلیکیشن ها، فرقی نداره. چون بیشتر مردم از گوشی هاشون به اینترنت وصل میشن، الگوریتم های ما باید با این الگوهای کاربری خودشونو وفق بدن. (Google Webmaster Blog)

  • مزایای یک سایت سازگار با موبایل

دسترسی آسان تر: گوگل میگه “استفاده از یک URL برای محتوا، به الگوریتم های گوگل کمک می کنن تا اون محتوا رو فهرست نویسی کنه”. می بینید که دیگه دوره ای که دو تا سایت یکی برای موبایل و یکی برای کامپیوتر میساختیم تموم شده.
خوانده شدن آسان: سایت هایی که طراحی واکنش گرا داشته باشن، میتونن آزادانه تو همه دستگاه ها و صفحه نمایش ها با وضوح های مختلف جریان پیدا کنن، چه کامپیوتر، چه تبلت، چه تلفن همراه.
برای سئو بهتر: فکر می کنم دیگه در این مورد به اندازه کافی صحبت کردیم. گوگل به سایت های واکنش گرا رتبه های بالاتری میده.

  • سایت شما با موبایل سازگار است؟

اگه نمیدونید سایتتون با موبایل سازگار هست یا نه، میتونید از تست گوگل کمک بگیرید. اگه سازگار نبود میتونید برای مشاوره با مستر وب تماس بگیرید.

آخرین مهلت سایت ها برای سازگاری با موبایل