سئو سایت چیست ؟؟؟

خدمات سئو سایت به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که باعث افزایش رتبه و جایگاه سایت در نتایج گوگل می شود، به عبارتی دیگر انجام خدمات سئو باعث افزایش بازدید و مخاطبان سایت می شود که می تواند بسته به اهداف گوناگونی همچون فروش، ارائه خدمات، برندسازی و… باشد.

انواع خدمات سئو وب سایت


بطور کلی انجام خدمات سئو وبسایت ممکن است بسته به میزان نیاز کارفرما متغییر باشد، برای مثال انجام خدمات سئو تکنیکال سایت یا انجام خدمات سئو داخلی و خارجی، خدمات سفارش تولید محتوا، خدمات افزایش سرعت سایت و بسیاری از فعالیت های دیگر که می تواند در دسته بندی های مختلف سئو وب سایت قرار بگیرند و همگی باعث افزایش رتبه سایت شوند. در پلن های مختلف سئو سایت ممکن است کارفرما نیاز به تنها بخشی از برونسپاری کار seo به تیم سئو داشته باشد و یا ممکن است تمام فعالیت های سئو سایت خود را به تیم یا شرکت سئو واگذار نماید، این موضوع می تواند بسته به بودجه، اهداف، وضعیت فعلی سئو سایت و فعالیت رقبا بررسی شود و از طرف کارفرما و پیمانکار به صورت توافقی صورت پذیرد.

سئو سایت
بهینه سازی سایت در گوگل - سئو

انجام سئو سایت به منظور بهبود وضعیت کسب و کارها

اگر شما صاحب یک سایت هستید و می خواهید از سئو سایت برای بهبود وضعیت تجارت خود استفاده کنید باید بدانید، آمارها نشان می دهند که اغلب تجارت های کوچک در سال اول شروع کار خود، دست از کار می کشند و درصد عمده ای از صاحبان تجارت های کوچک که سال اول را دوام می آورند در طول ۴ سال بعدی، تجارت خود را مختومه اعلام می نمایند. البته ممکن است این اتفاق برای تجارت های بزرگ نیز رخ دهد اگر و تنها اگر آنها نتوانند خود را با تغییرات دنیا و پیشرفت های علم روز دنیا همسو نمایند. بازاریابی کار مشکلی است و بازاریابی دیجیتال حتی از آن هم مشکل تر است زیرا سرنوشت آن نامعلوم بوده و بروز اشتباه در آن ماه ها بعد نتایج خود را نشان می دهد.

اهمیت سئو

همانطور که گفته شد سئو ترافیک هدفمند را به سوی سایت شما روانه می کند. ترافیکی که دقیقا مخاطب شما هستند. این ترافیک در طول زمان تقریبا ثابت بوده و کاملا هم رایگان و به صورت غیرفعال (passive) است. یعنی شما برای این ترافیک بعد از هزینه اولیه که برای سئو سایت خود انجام می دهید دیگر نیازی نیست کاری انجام دهید؛ ترافیک به سمت سایت شما به صورت مداوم سرازیر می شود. برای همین ترافیک ثابت، رایگان و غیر فعال است که بهبود سئو و ارتقاء سئو سایت اهیمت دارد.

سئو چه کاربردی دارد؟

کاربرد سئو این است که از طریق موتورهای جستجو ترافیک هدفمند را به سایت خود بیاورید. ترافیک هدفمند یعنی چه؟ یعنی ترافیکی که مخاطبان شما را در بر می گیرد. با مثالی در سئوروز توضیح می دهیم:

شما سایت فروش موبایل و لوازم جانبی موبایل دارید. در بخش بلاگ و زیر خود محصولات، محتوا در مورد محصولات و یژگیهای آن قرار می‌دهید. کاربرهایی که قصدشان خرید یا مقایسه محصولات موبایل است با جستجو در گوگل به سایت شما هدایت می‌شوند. برای همین، شما فقط باید در رابطه با فعالیت و محصولاتی که دارید محتوا تولید کنید تا مثلا کسی که دنبال خرید لپتاب است از طریق موتورهای جستجو به سایت شما هدایت نشود. از این طریق، می‌توانید میزان فروش خودتان را افزایش دهید و خود را به کاربران بشناسانید. به این کار بازاریابی سئو می گویند. در واقع بازاریابی سئو یعنی محصول خود را از طریق سئو در دید مخاطبان خود قرار دهیم.

بهینه سازی سایت در گوگل - سئو
بهینه سازی سایت در گوگل - سئو

تمام فعالیت های داخلی، خارجی سایت جهت کسب جایگاه در موتورهای جستجو مانند گوگل را خدمات سئو می گویند. خدمات سئو یک فرآیند بوده که تا زمانی که سایت وجود دارد باید انجام شود. سئو در واقع روشی برای انجام تبلیغات می باشد که باید به صورت هدفمند انجام گیرد. سئو دارای ماندگاری زیادی می باشد در صورتی که دیگر روش های تبلیغات با اتمام شارژ دیگر دیده نمی شوند، و نکته قابل توجه سئو، دارای هزینه ی کمتری نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی می باشد.
در واقع سئو هدفمندترین بازاریابی آنلاین می باشد. سئو سایت، نوعی بازاریابی درون گرا بوده به این منظور زمانی که مخاطب دنبال کالاو خدمات می گردد، از طریق موتورهای جستجو مثل گوگل به سایت شما می رسد.
خدمات سئو شامل موارد بسیاری می باشد که در این قسمت به توضیح چند مورد آن می پردازیم.

خدمات لینک سازی سئو :

یکی دیگر از خدمات سئو، لینک سازی می باشد که امروزه از اهمیت آن رفته رفته کاسته می شود ولی هنوز اعتبار دارند که باعث قدرتمندی سایت می شود. این نکته هائز اهمیت بوده که لینک ها از چه سایت هایی گرفته شود و از چه سایت هایی لینک نباید گرفت که این مسئله توسط سئو کار می بایست انجام شود.

ایجاد و مدیریت محتوا سئو

از خدمات دیگر سئو به ایجاد و مدیریت محتوا می توان اشاره کرد. برای ایجاد و مدیریت محتوا ابتدا باید کلمات کلیدی مشخص شده، و سپس با توجه به آن محتوای مناسب ایجاد نمود. مدیریت و ایجاد محتوا یکی دیگر از وظایف صاحبان کسب و کار ها می باشد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از فعالیت های تاثیر گذار درخدمات سئو فعالیت در شبکه های اجتماعی می باشد. یکی از معیارهای موتورهای جستجو مثل گوگل برای قرار گرفتن کلمات کلیدی در جایگاه بالا، استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد. شبکه های اجتماعی با ایجاد سیگنال های بسیار قوی برای سایت ها باعث افزایش ترافیک مطلوب سایت ها می شوند.

مدیریت وبلاگ

از دیگر خدمات سئو می توان به مدیریت وبلاگ اشاره نمود. وبلاگ ها ابزارهای قوی و پر قدرتی هستند که به راحتی برای شما محیطی فراهم می آورند تا هر گونه محتوایی را منتشر کنید. دامنه ی وبلاگ ها پر قدرت می باشند، از این رو به هر سایتی که لینک دهند امتیاز خود را به آن منتقل می کنند.

خدمات سئو کلاه سفید

یکی دیگر از خدمات سئو، سئو کلاه سفید می باشد. در واقع به تمام فعالیت هایی که با توجه به قوانین موتورهای جستجو انجام شده و در آن از روش های غیر اصولی استفاده نشود سئو کلاه سفید می گویند. خدمات سئو سفید راهی برای بهینه سازی سایت ها بوده که با رعایت قوانین موتورهای جستجو از ماندگاری بالایی برخورددار است.

خدمات سئو کلاه سیاه

خدمات سئو کلاه سیاه تکنیک و روش هایی غیر متعارف برای دور زدن و فریب موتورهای جستجو می باشد. خدمات سئو سیاه به صورت موقت و کوتاه باعث افزایش ترافیک سایت شده اما این روش عمر بسیارکوتاهی دارد و بعد از مطلع شدن موتورهای جستجو سایت شما جریمه خواهد شد.

بهینه سازی سایت در گوگل - سئو
بهینه سازی سایت در گوگل - سئو