آیا استفاده از تصویر پس زمینه تمام صفحه در طراحی سایت کار درستی است؟

آیا استفاده از تصویر پس زمینه تمام صفحه در طراحی سایت کار درستی است؟

در سال های اخیر طراحی سایت تغییرات بسیاری نموده است و روند طراحی سایت ها به کلی متفاوت شده است. امروزه استفاده از تصاویر پس زمینه تمام صفحه در قالب ها مد شده و طراحان وب سایت تمایل بسیار به انجام این کار دارند که آن به دلیل استقبال کاربران از طرح هایی با تصاویر بزرگ و مفهومی نسبت به سبک های طراحی قدیمی که معمولا شامل متن و ستون بندی های مختلف بود می باشد. البته این مورد مشکلی که دارد آن است که به دلیل استفاده از تصاویر بزرگ در سایت ممکن است حجم صفحه را بالا ببرد و لود شدن صفحه را برای کاربرانی که سرعت اینترنت پایینی دارند دچار مشکل نماید. امروزه با بالا رفتن سرعت اینترنت در اکثر کشورها مخصوص کشور عزیزمان ایران این مشکل کمتر برای کاربران محسوس بوده است و در عوض کاربران با سایتی مواجه می شوند که ارتبط بهتری با کاربر برقرار می نماید.

چرا این نوع سایت ها ارتباط بهتری با کاربر برقرار می نماید؟

استفاده از تصویر پس زمینه تمام صفحه تاثیر بصری بهتر بر روی کاربرانی که وارد آن می شوند می گذارد و طراحی سایت را به سمت طراحی مفهومی می برد تا کاربر پس از ورود به سایت زمینه فعالیت شرکت و مجموعه را با استفاده از تصاویر درک نماید. پس از آنکه کاربر زمینه فعالیت مجموعه را درک نمود می تواند در صفحه به راحتی به جستجوی مطلب مورد نظر خود بپردازد و این کار را در فضایی پر انرژی انجام خواهد داد که این مورد به همراه مدت زمان لود شدن تصویر باعث مدت زمان بالاتر ماندن کاربر در سایت می گردد که این مورد برابر است با بالا رفتن امکان ارتباط کاربر با مطالب وب سایت. امروزه سایت هایی که جزو بهترین طراحی ها قرار می گیرند معمولا جزو سایت ها با پس زمینه تصویری تمام صفحه می باشند.

آیا می بایست از پس زمینه تصویری به صورت تمام صفحه استفاده نمایم؟

این مورد به زمینه کاری وب سایت مربوط می باشد اما در نظر گرفتن تصویر پس زمینه مفهومی در سایت باعث بالا رفتن باعث جذب توجه بیشتری از کاربر می گردد. انجام این کار در حقیقت مغز کاربر شما را برای ادامه فعالیت آماده می نماید و باعث درگیر شدن عاطفی بیشتر کاربر با وب سایت می گردد و به جای اعلام شعار و زمینه فعالیت در قالبی خسته کننده آن را به صورت کاملا ساده به کاربر انتقال می دهد. زمانی که توانستید توجه کاربر را جذب نمایید، کاربر به گشت و گذار خود در وب سایت شما ادامه خواهد داد و در صورت نیاز با شما ارتباط برقرار خواهد نمود.

سایر موارد

در دنیای امروزه سئو وب سایت نقش مهمی در موفقیت وب سایت دارد و یکی از المان های رنک وب سایت در موتورهای جستجو سرعت وب سایت می باشد. در نظر گرفتن تصاویر بزرگ در صفحه باعث پایین آمدن سرعت وب سایت می گردد و در نتیجه حتما تصاویر می بایست بهینه سازی گردند. البته برخی تصاویر برای آنکه نمایش مناسبی داشته باشند می بایست کیفیت و حجم مناسبی داشته باشند. برای آنکه بتوانیم تصاویر بزرگ را برای پس زمینه وب سایت خود استفاده نماییم می بایست بین حجم فایل تصویر و کیفیت آن بالانس انجام گردد تا هم تصویر حجم قابل قبولی داشته باشد و هم نمایش زیبا و چشم گیری داشته باشد.

آیا استفاده از تصویر پس زمینه تمام صفحه در طراحی سایت کار درستی است؟