ابزارک وردپرس و افزودن ویجت به قالب وردپرس

ابزارک وردپرس و افزودن ویجت به قالب وردپرس

ابزارک  وردپرس

ابزارک وردپرس قطعه کدی هست که به صورت خودکار و کاملاً پویا مواردی رو در جاهای مختلف قالب وبلاگ شما فراخوانی می‌کنن. مثلاً فرض کنین می‌خواین تو نوار کناری سمت راست وبلاگتون، یک تقویم باشه فقط کافیه که از بخش ابزارک‌ در وردپرس با یک کلیک و کشیدن ساده اون ابزارک را در هر کجای قالب که خواسته باشید قرار بدید. تقریباً می‌تونیم بگیم برای هر کاری وردپرس به شما این اجازه را می‌ده که از ابزارک‌ها استفاده کنید.

استفاده از ابزارک 

اینکه شما بتونید از ابزارک ها در وردپرس استفاده کنید و یا اونها رو در چه جاهایی از قالب قراربدید، کاملاً به نحوه‌ی کدنویسی قالب بر می‌گرده. این طراح قالبه که تعیین می کنه  چه قسمت‌هایی مخصوص ابزارک‌ها باشه. به همین دلیله که برخی قالب‌ها به هیچ عنوان از ابزارک پشتیبانی نمی‌کنن. ولی برخی دیگر از یک بخش، تا تعداد زیادی بخش ابزارک پشتیبانی می‌کنن.

ابزارک‌ها در وردپرس قابل توسعه ان. یعنی اگه شما امروز نیاز دیدین که تو مکانایی که قالب به شما اجازه می‌ده به راحتی میتونین در قالب  افزونه این کار را انجام بدید.

معمولاً با اضافه کردن بعضی از افزونه‌ها میبینید که ابزارکی با همون عنوان یا عناوین مشابه در بخش ابزارک‌های وردپرس اضافه میشه. حالا شما می‌تونید اون رو با کلیک و کشیدن انتخاب کنید و معمولاً در مکانی از نوار کناری سایت قرار بدید تا بازدیدکنندگان اونوببینن.

عموماً هر ابزارک برای خود تنظیماتی هم داره که از مهمترین آن نام اونه. نام معمولاً در نوار بالای ابزارک جای‌گذاری می‌شه و شما می‌تونید اونو تغییر بدید

ابزارک‌ها کار با سایت را خیلی ساده کردن. طوری که هر کاربر فقط با گرافیک بتونه ظاهر سایت خودشو تعیین کنه و امکانات بیشتریو به اون اضافه کنه

راه دیگه اضافه کردن ابزارک به پست افزونه widget shortcode هست:

افزونه widget shortcode برای افزودن ویجت به قالب وردپرس

پس از نصب و فعال سازی این افزونه در ابزارک ها قسمتی به اسم arbitrary اضافه می شود.

هر ابزارکی که می خواهید در نوشته ها و یا برگه ها استفاده کنید را در این قسمت قرار دهید.

پس از ذخیره سازی ابزارک یک shortcode به شما می دهد.

این shortcode را می توانید در هر قسمت از نوشته یا برگه خود قرار دهید تا ابزارک در ان قسمت نمایش داده شود.

تموم شد

ابزارک وردپرس و افزودن ویجت به قالب وردپرس