اختلاف قیمت در طراحی سایت ؛ تفاوت نرخ ها چه دلیلی دارد؟

اختلاف قیمت در طراحی سایت ؛ تفاوت نرخ ها چه دلیلی دارد؟

با یه جستجوی ساده با عبارت “طراحی سایت” در گوگل، لیست بلند بالایی از کمپانی ها و گروه هایی که خدمات طراحی وب رو انجام میدن مشاهده میشه. اگه با تعدادی از اونها تماس بگیریم، قیمت ها برای یه سایت از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان متفاوت است! اما به راستی علت این اختلاف قیمت در طراحی سایت ها چیه؟ خدماتی که نرخ های بالاتر در اختیار ما می گذارند تا چه اندازه متفاوت است؟

علت تمایز قابل توجه در قیمت های اراِئه شده به وسیله شرکت های طراحی سایت به چند نکته وابسته است. برای مثال خدماتی مثل طراحی گرافیک سایت و بیان قبل نمایش به مشتری ، کد نویسی قابلیت های مورد نیاز مشتری ، تهیه ویدئو برای نمایش در سایت ، ادیت و تامین محتوای سایت طراحی شده ، بررسی رقیب های مشتری در فضای مجازی و به وجود آوردن رقابت با اونها، زیاد شدن تعداد بازدید سایت با بالا بردن رتبه سایت طراحی شده در موتورهای سرچ مثل گوگل و یاهو، تامین امنیت سایت طراحی شده، بیان خدمات ساپورت ۲۴ ساعته …

آیا اختلاف قیمت نشون دهنده کیفیت است؟

همواره این اختلاف نشون دهنده کیفیت نیست. بعضی از کمپانی ها با متعادل نگاه داشتن قیمت ها برای پروژه هایشان، مشتری مداری رو در نظر قرار داده و سود بیشتری از تعداد بالای مشتری ها دریافت می کنن. در نقطه مقابل بعضی از کمپانی ها با قیمت هایی بعضاً فضایی (!) خدمات خودش رو متفاوت نشون میدن. متاسفانه نظارت دقیق و معیار مناسبی بر قیمت ها وجود نداره.

بعضی سایت ها برای کاهش قیمت های طراحی سایت، پوسته های از قبل تعیین شده رو برای فروش می گذارند یا بعضی کمپانی ها از این نوع پوسته های اماده برای طراحی سایت بهره می برند که دارای بدی ها و مزایایی است:

امتیاز ها سایت با پوسته از قبل آماده :

  • هزینه اجرای پایین
  • صرف زمان کم برای اجرا و فعال شدن سایت

بدی ها سایت های از قبل آماده :

  • – عدم انطباق کامل با سلیقه سفارش دهنده به خاطر غیر سفارشی بودن گرافیک
  • – عدم امکان گسترش و ارتقاء پوسته
  • – مشکل در نمایش درست زبان فارسی برای بعضی پوسته های از قبل آماده
  • – سنگین بودن پوسته و عدم سرعت لود مناسب
  • – خاص نبودن طرح و بکار بردن طرح برای ده ها مشتری دیگه
  • – عدم ساپورت مناسب برای بعضی پوسته های از قبل آماده
  • – عدم نمایش صحیح در تمام مرورگرها برای بعضی پوسته های از قبل آماده

سایت گران بخریم یا ارزان؟ راهکار نهایی

گران یا ارزان بودن و به طور کلی اختلاف قیمت نرخ طراحی سایت به تنهایی فاکتور مناسبی برای انتخاب نیست. توصیه ما همواره این بوده که قبل از هرچیز بدونید دقیقاً از سایتتون چه انتظاری دارین. این موجب میشود خدماتی که گرفتن می کنین هماهنگ با نیازتان باشه و از تحمیل هزینه اضافی کنترل میکنه. بعد از این مرحله با سرچ از بین سایت های بیان کننده خدمات طراحی، قیمت طرح خودش رو جویا بشید. با مشاهده مثال کارها، محل فیزیکی شرکت، برخورد پرسنل، سابقه شرکت و میزان ساپورت، اعتبار شرکت طراحی سایتتون رو تخمین بزنید. بعد از بین گزینه های موجود یکی رو انتخاب کنین و همه مواردی که از سایتتون انتظار دارین رو به طور مکتوب ضمیمه قرارداد کنین تا از سوء تفاهمات آتی کنترل بشه.

مستر وب مفتخر است که طراحی سایتی عالی و خاص رو خدمت شما عرضه می داره.

اختلاف قیمت در طراحی سایت ؛ تفاوت نرخ ها چه دلیلی دارد؟