اسکریپت های رایگان ساخت تالار گفتمان و فروم به صورت سئو

اسکریپت های رایگان ساخت تالار گفتمان و فروم به صورت سئو

در این مقاله سعی داریم که چند نمونه از نرم افزارهای رایگان ساخت فروم و تالار گفتگو که به صورت سئو طراحی شده اند را معرفی کنیم. اسکریپت های ساخت فروم در محیط وب بسیار هستند ولی در این مقاله سعی دارم دو اسکریپت محبوب و کارامد و همچنین رایگان را برای شما معرفی نمایم. این دو اسکریپت بهترین فروم سازهای رایگان هستند. در زیر به معرفی آنها می پردازم:
MyBB: این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که هم شما و بازدید کنندگانتان بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.
این نرم افزار با دارا بودن پلاگین های سیستم بسیار این امکان را به شما میدهد که بدون آنکه تغییراتی را در کدهای برنامه داده آن را توسعه دهید
ابزارهای قدرتمند را برای مدیریت فروم و همچنین برای کاربران سایت فراهم می آورد.
phpBB: یک نرم افزار متن باز و رایگان که از سال ۲۰۰۰ میلادی پا به عرصه گذاشت و روز به روز بر محبوبیت آن اضافه شد.
چه شما بخواهید با تعدادی از دوستان خود در ارتباط باشید و یا بخواهید یک فروم جامع و بزرگ راه اندازی کنید، phpBB آن ویژگی ها را در خود دارد.
پنل مدیریت آن بگونه‌ای طراحی شده که شما بتوانید بسیاری از ویژگی های پیچیده آن را بدون تغییر مستقیم در کدهای آن سفارشی کنید این در حالی است که کاربران حرفه‌ای می‌توانند به سهولت phpBB را با سیستم موجود خود ادغام کنند.
بخاطر اینکه phpBB تحت لیسانس GNU GPL انتشار یافته شما می‌توانید بدون اجازه از phpBB Group تغییراتی را در کدهای آن دهید. این امکان نیز وجود دارد که حتی شما نیز به توسعه دهندگان آن ملحق شوید و در توسعه آن سهم داشته باشید.
Simple Machines Forum: یک نرم افزار رایگان تحت لیسانس BSD میباشد. که کار با مدیریت محتوای آن نسبتا ساده است و به گفته سازندگان از پشتیبانی با کیفیت برخوردار خواهید بود.
طبق بررسی های که انجام دادم به این نتایج رسیدم:
* phpBB و MyBB از پشتیبانی بهتر و پلاگین بیشتری بهره مند هستند.
* کار کردن با آنها ساده است که از این لحاظ phpBB نسبت به دوتای دیگر کاملتر است.
* نصب کردن آنها نیز ساده است که phpBB سریعتر و آسان‌تر نصب می‌شود.
* ظرفیت انجمن phpBB و SMF از MyBB بیشتر است.

کد نویسی قالب های phpbb معمولا به صورت دایو بیس است و بنابراین صفحه کد نویسی استانداردی دارد ولی کد نویسی قالب هایmybb به صورت جدولی است و برای موتور جستجو مناسب نیست. phpbb بسیار منظم تر از mybb برنامه نویسی شده و شما می توانید به راحتی به امکانات نرم افزار اضافه و حذف نمایید. شما می توانید با نصب پلاگین و انجام تنظیمات آدرس دهی صفحات را در هر دو اسکریپت تالار گفتمان بهینه سازی برای موتورهای جستجو نمایید.

با توجه به موارد آمده در بالا پیشنهاد ما استفاده از phpbb می باشد.

اسکریپت های رایگان ساخت تالار گفتمان و فروم به صورت سئو