بهینه سازی نرخ تبدیل مشتری برای ارتقای کارایی سایت

بهینه سازی نرخ تبدیل مشتری برای ارتقای کارایی سایت

سایت مثل یه ماشین میمونه با کارایی بالا و وقتی شما سایتتونو با سایت رقبا مقایسه کنید مثل این میمونه که باهاشون مسابقه ماشین سواری بدید. تو این مسابقه فقط یک برنده هست و یک جایزه – یعنی خریدی که مشتری از سایت میکنه. اگه شما مسابقه رو ببرید، مشتری از شما خرید میکنه. ولی اگه دوم بشید، هیچی گیرتون نمیاد.
حالا اجازه بدید ببینیم تیم های مختلف چطور مسابقه رو میبرن. اول باید با دقت همه اجزای ماشین بررسی بشه. هیچ یک از اجزا به تنهایی نمیتونن مسابقه رو ببرن، اما ارتقای تک تکشون میتونه شما رو از جایگاه دوم بالاتر ببره و ماشین رو به خط پایان نزدیک کنه. مجموع همین ارتقاءهاست که در نهایت به برنده شدنتون کمک میکنه.
در مورد سایت ها هم وضع به همین منواله. شاید از نظر شما بعضی از اجزا مهمتر باشن و بعضی های دیگه نه. اما دقت داشته باشید که حتی اجزای کوچیک هم به سهم خودشون تو نتیجه دخیلند و وقتی همین سهم های کوچیک با بقیه جمع میشن، میتونن پیروزی رو براتون به ارمغان بیارن.
تحلیل و ردیابی نرخ تبدیل مشتری کمکتون میکنه که نشونه هارو اندازه بگیرید و تشخیص بدید، جریان حرکت مشتری به سمت خرید رو بهینه کنید و همه سدهای پیش روی خرید کردن مشتری رو حذف کنید.
تو این مقاله برای شما 6 نکته برای بهینه سازی نرخ تبدیل مشتری فراهم کردیم که به شما در کسب بهترین عملکرد ممکن کمک خواهند کرد:

  • بازار خودتونو بشناسید

کاربر ایده آل خودتونو بشناسید، نیازهاشو بدونید و بدونید کجای سفر تبدیل شدن به مشتری هستند.

  • درخواست برای اقدامتونو تغییر بدید

اهمیت بیشتری به درخواست برای اقدام هاتونو بدید، جاهای مختلف رو امتحان کنید یا کلمات و جمله بندی هاتونو تغییر بدید.

  • فرم هاتونو ساده کنید

تا جایی که ممکنه تو فرم هاتون سوالات کمتری بپرسید و سوالات بی ربط رو حذف کنید تا احتمال پر کردن فرم ها توسط کاربرهاتون به حداکثر برسه.

  • کاربرها رو با خودتون همراه کنید

درخواست برای اقدام هاتونو بر اساس نیازها، خواسته ها و ترجیحات خاص کاربر شخصی سازی کنید.

  • تشویق کنید و انگیره بدهید

در عوض اطلاعاتی که کاربرهاتون تو فرم ها بهتون میدند، یک خدمات رایگان (مثلا یه نمونه یا مشاوره یا گزارش رایگان) ارائه بدید.

  • کمک برسونید

با ساخت یه رابط کاربری جادویی کاربرپسند، کاربرهاتونو تو سایت هدایت کنید.

بهینه سازی نرخ تبدیل مشتری برای ارتقای کارایی سایت