سایتتان را به یک ماشین بازاریابی داخلی تبدیل کنید

سایتتان را به یک ماشین بازاریابی داخلی تبدیل کنید

روشهای بازاریابی داخلی شاهد یه تغییر اساسی بوده. این تغییر از سمت فروشگاه های آنلاین تغذیه شده و با یه سری تغییرات تو رفتارهای خرید و آگاهی مشتری همراه بوده. برای اعمال این روش فقط کافیه بازاریابی داخلی رو به چشم یه سیستم تبلیغاتی مبتنی بر اجازه مشتری ببینیم.
روشهای بازاریابی سنتی سعی میکنه توجه مشتری رو جلب کنه و وارد مسائل مربوط به کالا نمیشه، اما بازاریابی داخلی دنبال اینه که با محتوا توجه کاربر رو جذب کنه. یه مثال از بازاریابی داخلی، تبلیغات رادیوییه و مثلا بازاریابی داخلی سرچ کردن و جستجوی اطلاعات یه محصوله. تو تبلیغات رادیویی مخاطب در نظر گرفته نمی شه اما عبارت جستجو بطور فعال مشتری رو هدف میگیره.
الآن گرایش به بازاریابی داخلی تو حوزه فروش آنلاین، تو اوجه. یعنی تقریبا میشه گفت یه چیز جدیدیه. اگه شما هم میخواهید این گرایش رو دنبال کنید از قدم های زیر پیروی کنید:

  • امکان دیده شدن

اولین گام اینه که وقتی مردم دارن دنبالتون میگردن دیده بشید. برای اینکه بتونید با روشهای بازاریابی داخلی دیده بشید، مؤثرترین و مستقیمترین راه سئوست. با توجه به حجم زیاد رقبا بهتر اینه که روی کلیدواژه هایی تمرکز کنید که یکم دست توشون کمتر باشه و محتواتونو برای اون کلیدواژه ها بهینه کنید. باید کلیدواژه های ارزشمندی انتخاب کنید، اگه کلمات رقابتی تر رو انتخاب کنید یعنی دارید با محصولات و خدمات بیشتری رقابت می کنید اما لازم نیست همچین کاری کنید.

  • محتوا

مهمترین جنبه استراتژی بازاریابی داخلی تولید محتوای تازه، جذاب و ارزشمند روی سایته. باید در عین جذاب بودن آموزشی هم باشن. اول باید یه وبلاگ بسازید و به طور منظم بروزرسانیش کنید. محتوایی روی وبلاگتون بسازید که ذهن مخاطب رو تحریک کنه، اما از این مهمتر این محتوا در واقع نقطه فروشتونه. محتوای سایت باید مفید و اغواکننده باشه. کمپین های شبکه های مجازی هم یکی از روشهای جذب بازدیدکننده و تولید خیلی چیزهای جذابه.

  • نرخ تبدیل

بعد از اینکه تونستید کاربرهای دائمی جذب کنید که دنبالتون کنن و هر چند وقت یه بار به دنبال محتوای تازه به سایتتون برگردن. خیلی مهمه که درخواست برای اقدام های جذابی داشته باشید و صفحات فرودتون کاربرها رو به سمت خرید سوق بدن. بعد از همه تلاشهایی که انجام بدید، باید انتظار یه نرخ تبدیل مؤثری رو داشته باشید. به علاوه باید مسیر موفقیت رو ادامه بدید. میتونید با گزارشها و ایمیلها درباره مشتری ها اطلاعات کسب کنید و اعتماد کاربرهای کنونی رو جلب کنید.
روشهای بازاریابی داخلی موثر، خدمات رسانی به بازار هدف رو دنبال میکنن. نقطه قوت این روش اینه که حفاظ دفاعی محکم مشتری رو میشکنه. مشتری های شما برای یه مدت طولانیه که زیر یه بمباران تبلیغاتی قرار گرفتند و دیگه از تبلیغات خسته شدند و در برابر هر تبلیغی یه حالت تدافعی دارن و اعتمادشون به تبلیغات کم شده. با تولید محتوای خوبی که به درد مردم بخوره و مشکلاتشونو حل کنه، میتونید توجه مخاطب اون تبلیغات رو با قدرت خرید هدفمند و تحریک کننده جذب کنید. وقتشه که کارو شروع کنید و با زمانه پیش برید.

سایتتان را به یک ماشین بازاریابی داخلی تبدیل کنید