طراحی سایت با قالب های آماده وب سایت

طراحی سایت با قالب های آماده وب سایت

طراحی قالب وب سایت در یک پروژه طراحی سایت معمولا کاری بسیار زمان بر می باشد و معمولا مدت زمان بسیاری از زمان پروژه را به خود اختصاص می دهد و مانع پیشرفت امکانات جانبی وب سایت می گردد. اما در صورتی که بخواهید قالبی اختصاصی خود داشته باشید حتما می بایست فرآیند طراحی قالب اولیه وب سایت را بگذارید که معمولا با جلسه ای با حضور طراح قالب وب سایت و کارفرما آغاز می گردد و در آن جلسه کارفرما احساس نیازهای خود را در مورد قالب وب سایت، رنگ بندی و المان های لازم مورد نیاز خود اعلام می نماید و پس از برگذاری این جلسه طراح قالب بر اساس نیازهای کارفرما قالب وب سایت را طراحی می نماید و پس از آن بعد از گذراندن چند مرحله ویرایش طرح کلی وب سایت تایید می گردد. البته می توان قالب وب سایت را از بین قالب های موجود رایگان و یا فروشگاه های قالب انتخاب نمود و فرآیند طراحی را سرعت بخشید. دو نوع قالب آماده وب سایت وجود دارد که نوع اول رایگان بوده و در اینترنت قابل دانلود می باشد و نوع دوم قالب هایی می باشد که آماده فروش می باشند و می توانید قالب مورد نظر خود را خریداری نمایید. در زیر دو روش را برای شما توضیح خواهم داد.

استفاده از قالب های رایگان

این روش به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا معمولا قالب وب سایت شما در سایت های بسیاری در حال استفاده می باشد و همین مسئله ممکن است به برندینگ و اعتبار شما لطمه وارد نماید. البته در صورتی که قصد دارید طراحی و ساخت سایت خود را با هزینه پایین انجام دهید طراحی سایت به این روش برای شما بسیار ارزان تمام می باشد و کافی است هزینه ثبت دامنه، هاستینگ، راه اندازی، پشتیبانی و آموزش را پرداخت نمایید. مزیتی که این روش دارد آن است که مثلا می توانید یک قالب رایگان بسیار با کیفیت را که قابلیت های بسیاری دارد با هزینه پایین برای سایت خود داشته باشید. به عنوان مثال برای سازگار سازی قالب برای موبایل شما امروزه می بایست در حدود 500 هزار تومان پرداخت نمایید در صورتی که ممکن است قالبی رایگانی که استفاده می نمایید به صورت پیش فرض این امکان را داشته باشد. البته می توان بر روی قالب های رایگان تغییرات لازم را انجام داد و آن را با انجام تغییراتی به قالب دلخواه رساند و آن را دوباره سازی نمود. یک مشکل دیگر آن است که قالب های رایگان با کیفیت معمولا بسیار کم هستند و معمولا قالب های رایگان با کیفیت فوتری در سایت شما قرار می دهند که طبق لایسنس ها حتما می بایست آن را در قالب خود داشته باشد و بنابراین شما قالب وب سایت خود را از تنوع قالب بسیار کمی انتخاب می نمایید.

خرید قالب از فروشگاه های قالب

به نظر مستر وب این روش بهترین روش طراحی وب سایت می باشد زیرا سرعت ساخت سایت را بسیار بالا می برد و در عین حال هزینه های پیاده سازی سایت را پایین می آورد. امروزه برای دانلود یک قالب از فروشگاه های قالب معمولا هزینه ای در حدود 70 الی صد دلار می بایست پرداخت گردد که این هزینه به نسبت هزینه طراحی قالب توسط گرافیست بسیار پایین تر می باشد. در این روش شما می توانید در فروشگاه قالب به جستجوی قالب مورد نظر خود بپردازید و قالب مورد نظر خود را از بین قالب های متنوع بیابید. در حقیقت این روش دید گسترده ای به کارفرما می دهد و کارفرما می تواند قالب مورد نظر خود را از بین تنوع قالبی بسیاری انتخاب نماید و در حقیقت طراح حق انتخاب بیشتری به کارفرما می دهد. مورد مهم دیگر در مورد فروشگاه های قالب آن است که قالب های موجود در آنها بر اساس دانش روش و استانداردهای فنی، گرافیکی و رنگ بندی طراحی شده و در پیاده سازی آن ها از دانش روز موجود دنیا استفاده شده است. انتخاب رنگ ها بر اساس استانداردهای رنگ بندی انجام شده و روانشناسی رنگ در رنگ بندی وب سایت لحاظ گردیده شده است. هم اکنون بزرگترین فروشگاه قالب موجود templatemonster.com می باشد که معمولا تمامی قالب های موجود در سایر سایت ها در این وب سایت نیز وجود دارند. در این وب سایت تا زمان نوشته شدن این مقاله در حدود 40000 قالب وب سایت برای فروش وجود دارد و قالب ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در قالب ها معمولا فن آوری های روز نظیر نسخه موبایلی وب سایت و طراحی و رنگ بندی دو بعدی لحاظ گردید و سبک قالب های جدید بر پایه سبک مدرن قالب ها content firest می باشد. در طراحی قالب های جدید معمولا از فلش استفاده نمی گردد و قالب با HTML و CSS و همچنین کتابخانه های جاوا اسکریپت نظیر jquery و mootools طراحی می گردد. در این فروشگاه قالب همچنین سایت های کامل آماده وجود دارند که می توانید یک وب سایت را به طور کامل خریداری نمایید. پس از خریداری قالب حتما می بایست فارسی سازی آن، بهینه سازی و توسعه آن توسط طراحی و متخصص وب سایت انجام گردد تا خللی به وب سایت شما وارد نشود. مستر وب آماده طراحی سایت های ارزان بر اساس این روش با بالاترین کیفیت ممکن می باشد و جهت هر گونه مشاوره با کارشناسان تماس حاصل فرمایید.

طراحی سایت با قالب های آماده وب سایت