قبل از راه اندازی وب سایتتان این نکات را بررسی کنید

قبل از راه اندازی وب سایتتان این نکات را بررسی کنید

سئو: عنوان، توصیفات متا و آلت تگ

عنوان: عنوان صفحه وب باید بتونه محتوا اون صفحه رو به طور دقیق توصیف کنه. این مسئله هم از نظر تجربه کاربری (حس کاربر در هنگام کار با صفحه) اهمیت داره و هم از نظر بهینه سازی موتور جستجو (سئو).
توصیفات متا: با اینکه نوشتن تگ های توصیفات متا اجباری نیست، اما اگه میخواهید از صفحه نتایج گوگل کلیک بگیرید باید حتما بنویسیدشون.
آلت تگ: آلت تگها برای برچسب زدن به عکسهای صفحه استفاده میشن تا اگه عکس لود نشد، کاربر بدونه این عکس در مورد چیه، ابزارهای خواندن صفحه نمایشگر هم آلت تگ تصاویر رو میخونن و در نتیجه کاربرهای نابینایی که از این ابزار کمک میگیرند میتونن به محتوای تصویر پی ببرند. علاوه بر این در جستجوی تصاویر، موتور جستجو با توجه به این برچسب ها تصاویر رو ارائه میکنه.

خوانایی محتوای سایت

محتوای سایتتونو با دقت بخونید تا اشتباه تایپی و غلط املایی نداشته باشه.

ریدایرکت 301

ریدایرکت 301 به این معنیه که محتوای اون صفحه بطور دائمی حذف شده و وقتی کاربر آدرس اون صفحه رو وارد کنه، صفحه به طور خودکار به صفحه دیگه ای منتقل میشه. ریدایرکت 301 به موتورهای جستجو میگه که دیگه این صفحه وجود نداره و همیشه به یک صفحه دیگه منتقل میشه.

بررسی عملکرد

باید همه سایتتونو بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که همه جوانب سایت نظر عملکرد مناسبی داشته باشند.

بررسی واکنشگرا بودن وب سایت و نحوه نمایش اون در مرورگرهای مختلف

سایتتون باید عالی پیکسل بندی شده باشه. حتما بررسی کنید که سایت با همه مرورگرها و همه دستگاه ها سازگار باشه.

صفحه 404

اگه بازدیدکننده های وبسایت به آخر URL چیزی اضافه کنند یا آدرس رو اشتباه وارد کنند، با صفحه 404 مواجه میشن. برای اینکه مسیریابی وب سایت راحتتر بشه باید یه صفحه 404 درست کنید که کاربر مدت طولانی تری روی سایت بمونه و با دیدن این صفحه از سایت خارج نشه.

فاویکن

اگه فاویکن داشته باشید، وقتی کاربر چند تا تب روی مرورگرش باز کرده باشه، میتونه بلافاصله با دیدن فاویکن، وبسایت شما رو بشناسه و بازش کنه. علاوه براین به وبسایتتون ظاهر حرفه ای میده و به صفحات مختلف وبسایتتون اتحاد میبخشه.

قبل از راه اندازی وب سایتتان این نکات را بررسی کنید