مبانی طراحی وب سایت: صفحه هدف

مبانی طراحی وب سایت: صفحه هدف

پیش از این در مورد اهمیت نشانه رفتن یک وب سایت به سمت  بازار مورد نظر و مقصد صحبت کردیم . کلید اصلی تبدیل وب سایت به یک ابزار بازاریابی موفق حذف حداکثر موانع موجود بین مشتریان شما و آنچه باید در طول بازدید خود از سایت شما انجام دهند می باشد.  ما همیشه در مورد اهمیت طراحی بصری  برای تکمیل تجربه کاربر و بالعکس  صحبت کنیم، و اگر وب سایت شما برای گرفتن استعلام قیمت و خرید و فروش رااندازی شده باشد زمان آن  رسیده که در آن  تغییر ایجاد کنید. با این حال، همیشه لازم نیست طراحی مجدد وب سایت  بنیادی باشد به خصوص اگر نسبتا جدید  باشد. اگر ترافیک دریافت می کنید  اما نه تبدیل ها را خیر شاید صفحه فرود یا هدف راه گشای  مشکل شما باشد .

تفاوت صفحه هدف در یک وب سایت معمولی  چیست؟

صفحه هدف یا یک صفحه در وب سایت شما و یا به طور کلی یک سایت صفحه دار بر روی یک دامین  جداگانه است. بر خلاف طراحی معمول  وب ، هر جنبه از یک صفحه هدف بر تبدیل ها  یعنی هدایت مشتری به انجام آن چه شما تمایل دارید . متمرکز است.
همانطور که از نام آن  پیداست، صفحه هدف جایی است که مشتری پس از جستجو برای یک کلمه کلیدی ابتدا در آن  فرود می اید و بازدید می کند. در نتیجه باید به اندازه کافی چشم نواز و جذاب باشد تا  توجه آنها را از همان لحظه که  صفحه بار گذاری می شود جلب کند. مردم اغلب  در عادات مرور در وب بسیار بی تاب  و ناشکیب هستند و حتی یک ثانیه تاخیر چند ثانیه ای برای خسته کردنشان و در نتیجه  ترک وب سایت کافی است. به همین دلیل است که  دعوت  برای بازدید اولین چیزی است  که آنها  می بینند.

فراخوانی  و ترغیب
فراخوانی  و ترغیب یا همان call to action   درخواست از کاربران برای انجام کاری است و معمولا  به صورت یک دکمه نوشته یا نشانک  است که کاربر  را برای  گذاشتن یک پیام، تماس و یا  ارسال ایمیل،  بازدید از وب سایت دیگر و یا حتی خرید یک محصول تشویق می کند. مشخص کنید می خواهید مشتریان خود را هنگام بازدید از صفحه هدف به چه  چیزی هدایت  کنید.  سپس در مورد ترغیب و فراخوانی تصمیم درست را  اتخاذ کنید .
بعد از آن می خواهید  پیام ترغیب و فراخوانی  را در بالای وب سات یا سر تیتر قرار دهید. اگر هم اکنون به صفحه وب سایتی که ان هستید نگاهی بیاندازید،  انچه پیش از حرکت به پایین  می بینید سر تیتر  یا  above the fold  است  و اینجا همان جایی است که  فراخوانی  و ترغیب باید جای گذاری  شود.

سایر موارد
اگر چه مهم ترین رکن یک صفحه فرود فراخوانی  و ترغیب است  اما علاوه بر ان نیاز به مطلب و محتوا دارید.  آن را با آنچه شما می خواهید پر کنید در حالت مطلوب ترکیب درست  و حساب شده تصاویر و متن کوتاه با هدف تشویق کاربران برای کلیک کردن بر  ان می تواند موثر باشد. مراقب باشید  که مشتریان را با  محتوای اضافی و پاراگراف های طولانی بمباران نکنید  زیرا سبب  پرت کردن حواس و یا بدتر خسته کردن انان می شود.
بهترین کار این است که استفاده از لیست های گلوله ای است زیرا مانند سرفصل و تصاویر جذاب و روشن مزایای محصول یا خدمات شما را نشان می دهد (فقط اجازه ندهید از  قسمت فراخوانی دور شوند !).   از  تبلیغات و دعوت مستقیم نهراسید.  گاهی اوقات حتی یک فلش بزرگ که به  قسمت فراخوانی مشتری اشاره  می کند می تواند موثر  و کار ساز باشد باشد .

گرفتن ترافیک  برای وب سایت
حال که یک صفحه فرود دارید تنها چیزی که نیاز دارید بازدید کنندگانی هستند به شما تبدیل ها را می دهند  . ما نیازمند ترافیک  هستیم و یک موتور جستجو بهترین راه برای دریافت ان است. بهینه سازی  طبیعی موتور جستجو برای وب سایتی با انبوهی از محتو  بسیار مفید است اما متاسفانه  در امکانات  صفحه فرود وجود ندارد. در عوض تلاش خود را  بر تبلیغات پولی و پرداخت به ازای هر کلیک  (PPC)   متمرکز می کنیم.

بیایید صادقانه سخن بگوییم.  خدمات PPC  یا همان پرداخت به ازای هر کلیک  مانند خدمات     Adwords   گوگل  گران هستند  و اگر آنها به درستی مدیریت نشوند  کلی از پول خود را به هدر داده اید. هدایت ترافیک به یک صفحه اصلی معمولا ایده  نادرستی است زیرا هیچ چیز برای  انجام دادن مشتری وجود. اغلب مشتریان بدون تعامل با وب سایت رها می شوند اگر چه برای بازدید  از سایت و حضور  مبلغی را در یافت می کنند. انچه شما نیاز دارید وب سایتی با اهداف  مشخص و تعیین شده برای مشتری است . به عبارت دیگر انچه نیاز دارید، یک صفحه فرود است !
بنابراین کلمات کلیدی خود را محدود  کنید ، کمپین ادوردز خود را راه اندازی نموده و از نرخ بالای تبدیل ها که یک وب سایت معمولی  قادر به ارائه ان نیست لذت ببرید. زیبایی واقعی اینگونه  راه اندازی این است  که به آسانی  قابل مدیریت است.  اگر به نتایج مطلوب  خود دست نمی یابید  می توانید  به اسانی کلمات کلیدی در حساب  AdWords را تغییر دهید  و یا طرح صفحه فرود را ویرایش کنید واز طر نیاز به طراحی مجدد یک وب سایت به طور کامل و تکرار  seo   های در محل   نیست.
اگر به طراحی وب سایت ، صفحات فرود ، در تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک  و یا سئو  یا همان بهینه سازی موتور جستجو علاقه مند هستید لطفا با ما  تماس بگیرید. ما کارشناسان خبره ای  در بازاریابی دیجیتال هستیم  و راه حل هایی متناسب با نیاز و اهداف شما ارایه می دهیم !

مبانی طراحی وب سایت: صفحه هدف