معیارهای انتخاب شرکت طراحی وب سایت

معیارهای انتخاب شرکت طراحی وب سایت

برای انجام طراحی سایت خود بهتر است خدمات خود را به شرکت های معتبر واگذار نمایید تا از هزینه و زمان صرف شده خود بهترین نتیجه را بگیرید. حال آنکه معیار انتخاب شرکت طراحی وب سایت چه می بایست باشد و بر چه اساس می بایست کار ایجاد سایت خود را به شرکتی خاص واگذار نماییم. در این مقاله برای شما جنبه های مختلف یک شرکت طراحی سایت را شرح خواهم داد تا بتوانید با دید بازتری شرکت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

مجوز طراحی وب سایت

قبل از هر کاری بررسی نمایید تا شرکت مورد نظر مجوز انجام طراحی وب سایت از سازمان نظام صنفی رایانه ای و یا شورای عالی انفورماتیک داشته باشد تا شرکت اعتبار کافی را برای انجام امور مورد نظر شما داشته باشد. همچنین تاریخ اعتبار مجوز را بررسی نموده تا شرکت مورد نظر جزو شرکت های فعال باشد. همانطور که می دانید صدور و اخذ هز مجوز نیاز به ارائه مدارک بسیاری دارد که با داشتن مجوز خیال شما از بابت اعتبار شرکت راحت خواهد بود. مستر وب مجوز فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران و همچنین گواهی رتبه بندی از شورای عالی انفورماتیک کشور را دارد.

سابقه کاری شرکت

سابقه و تجربه هر شرکتی در هر ضمینه ای باعث بالا رفتن توانمندی ارائه خدمات خواهد بود مخصوصا در امر طراحی و بهینه سازی سایت های اینترنتی که تجربه یکی از فاکتورهای مهم می باشد. مستر وب فعالیت خود را از سال 1381 آغاز نمود و در این سال ها تجربه فراوانی در امر طراحی وب سایت و سئو کسب نموده است.

تعداد و کیفیت سایت های طراحی شده

تعداد سایت های طراحی شده در کنار کیفیت آن می تواند یکی از مهترین معیارهای انتخاب شرکت طراحی سایت باشد زیرا که بهترین روش برای بررسی میزان توانمندی یک شرکت می باشد. بهتر است حتما قبل از شروع رایزنی با شرکت طراح حتما نمونه کارهای قبلی شرکت را بررسی نموده و از وضعیت پروژه های قبلی انجام شده با خبر شوید. مستر وب از سال 1381 در امر طراحی سایت های اینترنتی فعالیت دارد و در این سال ها در حدود 2500 وب سایت طراحی، برنامه نویسی و بهینه سازی نموده است.

مراجعه به دفتر شرکت طراح

برای آنکه با شرکت بیشتر آشنا شوید بهتر است حداقل یک بار به صورت حضوری در دفتر کار طراح وب سایت حاضر شوید تا بتوانید وضعیت نیروها و تجهیزات ارائه شرکت را عینا مشاهده نمایید. با مراجعه به دفتر طراح سایت بسیاری از جنبه های مبهم شرکت برای شما آشکار خواهد شد.

عدم کار با اشخاص

طراحی و پشتیبانی وب سایت یک کار تیمی می باشد و به صورت انفرادی مقدور نیست و بهتر است طراحی وب سایت خود را حتما زیر نظر شرکت های معتبر انجام دهید. بسیار مشاهده شده شرکت هایی که طراحی سایت خود را به اشخاص سپرده اند و پس از طراحی پشتیبانی کافی دریافت ننموده اند.

وضعیت هاستینگ های ارائه شده

در مورد وضعیت هاستینگ های شرکت حتما پرس و جو نمایید و اینکه این هاستینگ ها توسط چه شرکتی ارائه می گردند و موقعیت مکانی آن ها چه می باشد. پایداری و کیفیت بالای هاستینگ ها می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت وب سایت شما داشته باشد.

نحوه پشتیبانی شرکت و ساعات کاری

حتما در مورد روش های پشتیبانی شرکت اطلاعات کافی را بگیرد و در نظر داشته باشید هر چه ساعات کاری شرکت بیشتر باشد برای شما بهتر است. حتی الامکان شرکت هایی که روزهای پنج شنبه تعطیل هستند را انتخاب ننمایید. زمان کاری مستر وب شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر می باشد و پنج شنبه ها نیز آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد.

تحویل سورس پس از طراحی

حتما از شرکت طراح در مورد تحویل سورس وب سایت سوال نمایید و ایکه آیا پس از ایجاد وب سایت سورس وب سایت تحویل داده خواهد شد و یا خیر. مستر وب در انتهای کلیه پروژه های خود سورس را به صورت رایگان در اختیار کارفرما قرار می دهد.

هزینه طراحی وب سایت

پس از آنکه شرکت مورد نظر را اعتبار سنجی نمودید می توانید مقایسه قیمتی بین شرکت هایی که در یک رده هستند داشته باشید و از بین آنها شرکتی که قیمت مناسب تری ارائه می نماید انتخاب نمایید. البته با توجه به خدماتی بودن این رشته فقط بر روی تعرفه قیمت تمرکز ننمایید و حتما بر روی کیفیت پروژه خود تاکید نمایید.

طراحی سایت فقط با شرکت های تک تخصصه سایت سازی

طراحی سایت خود را حتما زیر نظر شرکت های تک تخصصه سایت سازی انجام دهید زیرا این رشته بسیار وسیع بوده و اشراف کامل به جنبه های مختلف آن نیاز به تمرکز بالا برای شرکت ها دارد و هرگز با شرکت های تبلیغاتی چند منظوره وارد مذاکره نشوید.

معیارهای انتخاب شرکت طراحی وب سایت