چگونه پروژه طراحی سایت خود را تحویل بگیریم

چگونه پروژه طراحی سایت خود را تحویل بگیریم

اشخاص، گروه ها و شرکت های طراحی سایت بسیاری در ایران وجود دارند که می توانید طراحی وب سایت اینترنتی خود را به آنها واگذار نمایید. معمولا سوالی که برای کارفرمایان محترم که در این زمینه تجربه ای ندارند پیش می آید آن است که چطور پروژه خود را از طراح تحویل بگیریم و از صحت عملکرد سایت خود مطمئن باشم. در زیر به شما مواردی را اعلام می نماییم.

دامنه

در صورتی که دامنه توسط طراح ثبت گردیده باشد قبل از هر کار می بایست مالکیت دامنه به شما منتقل گردد، در غیر این صورت بعدا به مشکل بر خواهید خورد. در صورتی که با شرکت های عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور کار می نمایید، بررسی این بخش مورد نیاز نیست زیرا طبق قانون نظام صنفی در صورتی که دامنه از طرف طراح برای شما ثبت شده باشد مالک حقیقی دامنه شما می باشید و در هر صورت و در زمان لازم می توانید دامنه خود را منتقل نمایید. برای بررسی اطلاعات مالکیتی دامنه های ir به سایت http://nic.ir و برای بررسی سایر دامنه ها به سایت http://www.whois.com مراجعه نمایید.

هاست

پس از تسویه حساب مالی پروژه و در صورتی که فضای میزبانی هاست شما را طراح تهیه نموده باشد می توانید درخواست اطلاعات هاست خود را نمایید و میزان فضا و پهنای باند خود را با موارد موجود در فاکتور و قرارداد مقایسه نمایید و در صورت عدم تطابق به شرکت طراح انتقال دهید. همچنین می توانید از طریق ابزار http://tools.pingdom.com/fpt سرعت هاست خود را بررسی نموده تا مشکلی از نظر سرعت نداشته باشد.

کد نویسی وب سایت

برای آنکه برای سایت شما از نظر نمایش درست و سئو مشکلی پیش نیاید سایت شما می بایست استاندارد w3c داشته باشد. این استاندارد برای هر یک از صفحات سایت شما به صورت جداگانه می باشد. به این صورت هر صفحه ممکن است استاندارد باشد و یا خیر. دقت نمایید صفحه اصلی سایت شما مهمترین صفحه از وب سایت می باشد که حتما می بایست استاندارد w3c باشد. برای بررسی این مورد به سایت http://validator.w3.org مراجعه نموده و آدرس صفحه ای که قصد بررسی آن را دارید درج نموده و این افزار صفحه مورد نظر را از نظر استانداردهای w3c بررسی خواهد نمود و در صورت تایید پیغام تایید می دهد.

سئو وب سایت

رعایت اصول سئو تاثیر بسیار زیادی در موفقیت وب سایت خواهد داشت و هزینه های تبلیغاتی شما را به عنوان مالک سایت پایین می آورد. برای آنکه سئو سایت را بررسی نمایید بهتر است سایت توسط متخصص سئو بررسی گردد. در صورتی که به کارشناس سئو و بهینه سازی وب سایت دسترسی ندارید می توانید سئو سایت خود را در سایت http://seositecheckup.com بررسی نمایید. این سایت آیتم های بسیاری از سئو را بررسی می نماید و در صورت وجود خطاهای موجود را گزارش می دهد.

نمایش سایت در مرورگرهای مختلف

برای آنکه سایت خود را در مرورگرهای مختلف بررسی نمایید می توانید به سایت http://browsershots.org مراجهه نموده و آدرس سایت خود را وارد نمایید تا نرم افزار مورد نظر سایت شما را در مرورگرهای و همچنین نسخه های مختلف نمایش دهد. مهترین مرورگرهای موجود کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر می باشند. حتما سایت خود را در این سه مرورگر بررسی نمایید.

نسخه موبایلی وب سایت

در صورتی که جزو شرح خدمات طراح پیاده سازی نسخه موبایلی سایت و سازگاری آن با موبایل بوده می توانید به سایت http://mobiletest.me مراجعه نموده و نمایش سایت خود را در موبایل های مختلف بررسی نمایید.

امنیت وب سایت

جهت بررسی امنیت سایت خود می توانید به سایت https://www.scanmyserver.com مراجعه نموده و آدرس سایت خود را وارد نمایید تا این سایت امنیت وب سایت شما را بررسی نماید.

چگونه پروژه طراحی سایت خود را تحویل بگیریم