10 اشتباه در طراحی وب سایت

10 اشتباه در طراحی وب سایت

1. استفاده از فریم

جدا کردن صفحه با استفاده از فریم باعث گیج شدن کاربران می گردد. همینطور کاربر نمی تواند صفحه ای را که در داخل آن می باشد بوکمارک نماید. آدرس صفحات مشخص نیست و مهمتر اینکه موتورهای جستجو سایت هایی که توسط فریم طراحی می شوند را به خوبی جستجو نمی نمایند.

2. استفاده از آخرین تکنولوژی ها

جهت جذب مخاطب بیشتر در سایت خود از آخرین تکنولوژی ها استفاده ننمایید. بهتر است در سایت خود مطالب خوبی قرار دهید و پشتیبانی خوبی به مشتریان خود ارائه نمایید. استفاده از آخرین تکنولوژی ها این را سبب می شود که برخی از کاربران سایت شما نتوانند سایت شما را به خوبی رویت نمایند زیرا سیستم آنها از تکنولوژی جدید پشتیبانی نمی نماید. بهتر است طراحی خود را با استفاده از تکنولوژی های مرسوم و متداول انجام دهید که در اکثر کامپیوترها پشتیبانی می شود.

3. استفاده از متن های چرخشی، حرکت کننده و انیمیشن ها

هرگز از المان هایی در صفحه استفاده ننمایید که به صورت متداول در حال تغییر و حرکت هستند. اینگونه حرکات تاثیر نا مطلوبی بر بازدید کننده از سایت می گذارد. بهتر است مطالب سایت خود را به حالت ثابت ارائه نمایید تا کاربر بتواند مطالب را به راحتی بخواند.

4. آدرس دهی صفحات پیچیده

بهتر است آدرس دهی صفحات سایت شما کوتاه و قابل فهم برای کاربر باشد تا کاربر براحتی و با دانستن موضوع مطلب بتواند به مطلب مورد نظر خود در سایت شما مراجعه نماید. در آدرس دهی صفحه سایت خود این دو نکته را همیشه مد نظر قرار دهید: کوتاه بودن آدرس و قابل درک بودن آن

5. صفحات مستقل و بدون لینک به صفحه اصلی

دقت نمایید تمام صفحات سایت شما لینکی به صفحه اصلی سایت شما می بایست داشته باشد زیرا ممکن است کاربری توسط موتورهای جستجو وارد سایت شده شده باشد و یا از طریق لینک در سایت های دیگر با قرار داده لینک صفحه اصلی در صفحات داخلی کاربر می تواند از تمامی موضوعات سایت شما آگاهی یابد.

6. ایجاد صفحات بلند

سعی نمایید صغحات بلند سایت خود را به صفحات کوچکتر تقسیم نمایید زیرا صفحات خیلی بلند اولا دیرتر لود می شوند. ثانیا صفحات خیلی بلند برای کاربران صفحات جذابی نیستند. همیشه سعی نمایید صفحات بلند سایت خود را به چندین صفحه تقسیم نمایید البته در انجام اینکار دقت نمایید تا دچار عناوین و صفحات کپی نباشید.

7. کمبود ساختار درختی سایت

همیشه سعی نماید اطلاعات سایت خود را در ساختاری بهینه به کاربران ارائه نمایید تا کاربران در درک سایت شما مشکلی نداشته باشند. سعی نمایید در سایت خود نقشه سایت ایجاد نمایید تا ساختار و شاخه بندی اطلاعاتی در سایت شما مشخص باشد.

8. استفاده از رنگ های لینک غیر استاندارد

سعی نمایید در ایجاد لینک در سایت خود از رنگ های معمول و استاندارد آبی، قرمز و رنگ هایی استفاده نمایید که به طور معمول برای رنک لینک استفاده می شود. استفاده از رنگ های معمول باعث می شود که کاربران کلیک بیشتری بر روی لینک های سایت شما بماند و بدین صورت مدت زمان بیشتری در سایت شما باقی بماند.

9. اطلاعات تاریخ گذشته

سعی نمایید صفحات سایت خود را با اطلاعات بروز و جدید تکمیل نمایید. از اطلاعات قدیمی و اطلاعاتی که دیگر کاربردی ندارند استفاده ننمایید. استفاده از اطلاعات جدید باعث می شود کاربران بیشتری جذب سایت شما شود. پس برای ایجاد اطلاعات جدید در سایت خود مسئولی را برگزینید تا اطلاعات بروز برای سایت شما ایجاد نماید.

10. صفحات سایت سنگین

سعی نمایید حجم صفحات را پایین نگه دارید تا سایت شما زیر 10 ثانیه لود شود. اکثر کاربران صفحاتی که لود آنها زیاد طول میکشد را می بندند و بدین طریق شما کاربر از دست می دهد. سرعت بالای سایت اثر بسیار مهمی در تعداد بازدید کننده بالای سایت دارد. پس همیشه دقت نمایید سایت خود را با بالا ترین سرعت طراحی نمایید و از بکار بردن گرافیک های سنگین اجتناب نمایید.

10 اشتباه در طراحی وب سایت