16 نکته برای داشتن وب سایت بهتر

16 نکته برای داشتن وب سایت بهتر

آیا قصد دارید وب سایتی بهتر داشته باشید و نمی دانید از کجا شروع نمایید؟

خیلی از صاحبان سایت ها گمان می نمایند برای داشتن سایتی بهتر می بایست سایت را دوباره طراحی نمایند. در برخی مواقع این درست ولی در برخی از موارد می توانید با انجام تغییرات جزئی این بهینه سازی ها را انجام دهید.

روش های بسیاری وجود دارد اما من برای شما مهمترین های آنها را لیست می نمایم.

16 ایده عالی وجود دارد که می توانید از آن استفاده نمایید:

1. متراکم کردن منوها

سعی نمایید منوهای خود را کمتر نمایید و منوها را به بخش های بزرگتری تقسیم نمایید تا کار با سایت برای کاربر شما گیج کننده نباشد.

2. در هر صفحه ای یک دستور اجرا داشته باشید

هر صفحه در سایت شما می بایست کاربر را وادار به انجام کاری نماید. ممکن است از آنها بخواهید کتاب الکترونیکی شما را خریداری نمایند, رویت گواهینامه های شما و یا دموی ویدئو. پس به خاطر داشته باشید در هر صفحه از سایت خود کلید و یا لینک کاری که می خواهد در سایت انجام شود را به صورت مشخص قرار دهید.

3. شماره تلفن را در صفحه اصلی بگذارید

هر وب سایت می بایست شماره تماس داشته باشد. بهتر است فقط اطلاعات تماس خود را در صفحه تماس با ما قرار ندهید بلکه سعی نمایید اطلاعات تماس خود را در تماس صفحات وب سایت مخصوصا صفحه اصلی سایت قرار دهید. بهترین مکان برای قرار دادن اطلاعات تماس در بالای صفحه می باشد ولی در صورتی که قالب سایت به شما اجازه نداد می توانید آن را در پایین صفحه قرار دهید

4. اضافه کردن ساعت های کاری

به مانند اضافه نمودن اطلاعات تماس بهتر است ساعات کاری شرکت نیز در سایت نمایش داده شود تا کاربر بداند چه زمانی می تواند با شرکت تماس داشته باشد.

5. اضافه کردن صفحه درباره ما

بهتر است صفحه ای در سایت خود داشته باشید که اطلاعاتی درباره شرکت، اهداف شرکت، اعضاء شرکت و پروفایل کاری آن ها در سایت قرار دهید تا کاربر با مطالعه آنها بتواند درک درستی از شرکتی که می خواهد با آن کار کند داشته باشد. هر چه در توضیح شرکت شفافیت بیشتری داشته باشید کاربر سایت بیشتر مجاب خواهد شد.

6. استفاده از تصاویر بزرگ و بلد

از تصاویر مفهومی در سایت استفاده نمایید زیرا تصاویر بدون خواندن مطالب سایت به کاربر قابلیت درک هدف مطلب را می دهند. از تصاویر زیبا استفاده نمایید. از محیط شرکت، اعضاء تیم و پروژه های در دست اجرا تیم برای کاربران مطلب قرار دهید تا بتوانند با شرکت بیشتر آشنا شوند.

7. اضافه کردم مکان یاب به سایت

گوگل ابزار رایگان نقشه ای دارد که به صورت رایگان در دسترس است و کافی است آدرس خود را در آن درج نمایید. این ابزار برای افرادی که gps دارند بسیار مفید است.

8. سایت مناسب موبایل

هم اکنون سازگاری با موبایل بسیار مهم است. برخی از مشتریان شما توسط موبایل وب سایت شما را بررسی می نمایند. پس بنابراین بهتر است نسخه موبایل سایت خود را با قابلیت سازگاری برای تمامی مرورگرها موبایل و ابعاد صفحه طراحی نمایید.

9. برای شرکت خود برند سازی نمایید

آیا لوگو و یا رنگ شرکتی خود را تغییر داده اید؟ دقت نمایید این تغییرات را در طراحی سایت خود اعمال نموده باشید. این کار باعث برند سازی برای شما در محیط وب خواهد گردید.

10. حذف موارد اضافی مانند صفحه ورودی از سایت

صفحات و بخش های اضافی از سایت خود را حذف نمایید. این صفحات و بخش ها باعث می شوند کاربران دیرتر به اطلاعات درخواستی خود برسند. مثلا ایجاد صفحه ای با عنوان معرفی به عنوان ورودی سایت که دارای فقط یک انیمیشن است و کاربر باید آن را بگذراند تا به اطلاعات درخواستی خود برسد بی مورد است.

11. از شبکه های اجتماعی استفاده نمایید

آیا هنوز عضو شبکه های اجتماعی نشده اید؟ امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی برای شرکت ها بسیار مهم شده. زیرا کاربران بسیاری وجود دارند که روزانه زمان بسیاری از خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. به علاوه این کاربران در خلال فعالیت های روزانه خود پیشنهادها و درخواست هایی را از یکدیگر می نمایند. بنابراین بهتر است در این شبکه های اجتماعی عضو باشید تا مشتریان شما بتوانند در جریان تغییرات شما قرار بگیرند و همچنین شما را به سایر دوستان خود معرفی نمایند.

12. اضافه کردن منابع به سایت خود

آیا می خواهید به عنوان یک شرکت مطرح در شغل خود شناخته شوید؟ پس می بایست به سایت خود منابع شغلی خود را اضافه نمایید. که این شامل مقالات، لینک های مرتبط، اخبار روز و رویدادها آن سنعت می باشد. این منابع به کاربران شما این نکته را نشان می دهد که شما در صنعت خود فعال هستید.

13. برای مشتریان خود فضایی جهت اعلام نظرات قرار دهید

برای مشتریان خود فضایی در سایت خود قرار دهید تا بتوانند نظرات خود را در مورد شرکت شما و اینکه شرکت شما چگونه توانسته نیازهای آنها را بر طرف نماید ارسال نمایند. این کار باعث می شود مشتریان جدید شما با خواندن این مطالب با نحوه کار شما در دنیای واقعی آشنا شوند.

14. هدف اصلی سایت را مشخص نمایید

چرا یک وب سایت دارید؟ چه کاری می خواهید انجام دهید؟ پس از پاسخ دادن به این سوالات دقت نمایید که سایت شما نیازهای برآورده ساختن اهداف شما را محقق سازد: صفحاتی جدیدی اضافه نمایید، صفحاتی را حذف نمایید تا به اهداف خود برسید. همیشه در طراحی سایت خود هدف از طراحی سایت را در نظر یگیرید

15. از پایه شروع نمایید

در صورتی که سایت قدیمی دارید که با تکنولوژی های قدیمی پیاده سازی شده حتما سایت جدیدی طراحی نموده و آن را با آخرین تکنولوژی ها و استفاده از تجربه متخصصین در این زمینه طراحی نمایید

16. از یک متخصص کمک بگیرید

بهترین کار در زمینه طراحی سایت استفاده از تجربه متخصصین در آن زمینه می باشد. شما با استفاده از تجربه متخصصین خواهید توانست بهترین ها را در سایت خود انجام دهید و بتوانید از سایت خود کسب درآمد نمایید. طراحی سایت مستر وب در مدت فعالیت خود از سال 1381 تا کنون نزدیک به 1500 وب سایت طراحی نموده و تجربه بسیاری در زمینه طراحی سایت های اینترنتی و سئو دارد.

16 نکته برای داشتن وب سایت بهتر