بازاریابی اینترنتی از طریق تولید محتوا (Content Marketing)

بازاریابی اینترنتی از طریق تولید محتوا (Content Marketing)

 

مقالات بسیاری در مورد اهمیت مطالب و مقالات وب سایت ها نوشته شده است. در حقیقت بسیار مهم می باشد که مطالب، تصاویر و ویدئو هایی که در سایت قرار می گیرد کیفیت بالایی داشته باشد. در حقیقت تعداد مقالات سایت مهم نیست بلکه چیزی که برای یک وب سایت اهمیت دارد سودمندی مطالب آن برای کاربران آن می باشد. شما مطالبی را به امید جذب مشتریان جدید در سایت ایجاد می نمایید به این مورد بازاریابی اینترنتی از طریق تولید محتوا (Content Marketing)
گفته می شود.

بازاریابی محتوایی به ایجاد مطالب سودمند و مورد نیاز گروهی خاص از افراد که به فیلد کاری شما نیازمندند گفته می شود. هدف Content Marketing آوردن کاربران به وب سایت می باشد که معمولا کاربران از طریق جستجوهای انجام گرفته در موتورهای جستجو وارد سایت شما می شوند و پس از خواندن مطلب شما کاربر با مجموعه شما آشنا خواهد گردید و در این روش بازاریابی شما محصولات و خدمات خود را به صورت مستقیم معرفی نمی نمایید.

برای ایجاد محتوا برای بازاریابی می توانید از متن، تصاویر، فیلم و آهنگ و هر چیز دیگری استفاده نمایید، چیزی که مهم می باشد نحوه معرفی خود و محصولات خود در ادامه آشنایی کاربر با وب سایت می باشد.

برای فروش محصولات خود در ابتدا می بایست در مشتری خود ایجاد اعتماد نمایید. در صورتی که مشتری شما وارد سایت شما گردد و مطالب مفید و سودمندی را در ارتباط به زمینه شغلی مورد نظر و همچنین نیازمندی های خود بیابد اولین قدم ایجاد ارتباط برداشته شده است. در حقیقت با ورود کاربر به سایت و رویت مطالب با کبفبت، این حس در کاربر ایجاد خواهد گردید که این وب سایت این زمینه شغلی را می شناسد.

سعی نمایید مطالب سایت شما تمامی موارد در زمینه شغلی شما را پوشش دهد تا تمامی نیازهای اطلاعاتی کاربر برطرف شود و لازم نباشد کاربر برای برطرف کردن نیاز اطلاعاتی خود در زمینه شغلی شما از سایت خارج گردد. در حقیقت سایت را می بایست به دیتابیس اطلاعاتی شغلی تبدیل نمایید و هر چه در این راه بیشتر تلاش نمایید موفق تر خواهید بود. موردی که می بایست به آن بسیار دقت کنید کیفیت مطالب ایجاد شده در سایت می باشد نه کمیت آن. مهم آن است که مطلب مورد نظر را به طور کامل پوشش دهید و در ارائه مطالب برند خود را نیز در نظر بگیرید.

بازاریابی اینترنتی از طریق تولید محتوا را می بایست بسیار هوشمندانه انجام دهید. تولید محتوا می بایست بر اساس نیازمندی های کاربران شما و فقط در زمینه شغلی شما باشد. از ارائه مطالب پر بازدید در سایت که ارتباطی به زمینه شغلی شما ندارد خودداری نمایید و فقط مطالب مورد نیاز کاربران فقط و فقط در زمینه شغلی خود را ارائه نمایید. هر چه مطالب سایت شما کامل تر باشد تاثیر بیشتری در موفقیت مقاله خواهد داشت و در حقیقت مدت زمانی را که کاربر در سایت شما می ماند را بالا خواهد برد که این و مورد تاثیر بسیاری بر روی موفقیت سایت شما خواهد داشت. در حقیقت برای داشتن سبک بازاریابی محتوای درست می بایست این سه مورد را مد نظر قرار دهید:

  • مطالب می بایست مرتبط به زمینه شغلی شما باشد
  • مطالب می بایست با کیفیت باشد و موضوع را به صورت کامل تحت پوشش قرار دهد
  • تولید محتوا به صورت منظم در سایت

عملیات تولید محتوا می بایست دائما و جزو برنامه های شما قرار گیرد. می توانید این کار را دو و یا سه روز در هفته انجام دهید. دوباره تاکید می نمایم کیفیت را فدای کمیت ننمایید و در صورتی که زمان کافی ندارد هفته ای یک مقاله ایجاد نمایید. در حقیقت با استمرار این کار شما به نتیجه خواهید رسید. حتی زمانی که شما مشتریان کافی داشتید این مورد را می بایست با همان زمان بندی قبلی حتی با سرعت بیشتر انجام دهید.

موردی که می بایست توجه نمایید آن است که رعایت اصول و قواعد سئو در پیاده سازی سایت هزینه های مربوط به بازاریابی اینترنتی شما را پایین می آورد و در نتیجه در طراحی سایت خود بسیار دقت نمایید تا سایت استانداردهای سئو را داشته باشد.

جهت هر گونه مشاوره با کارشناسان مستر وب تماس حاصل فرمایید.

بازاریابی اینترنتی از طریق تولید محتوا (Content Marketing)